19 MAYIS KUTLU OLSUN...

Bu haberi bir arkadaşıma gönder

Bu haberi arkadaşıma gönder.


Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Arkadaşınızın Adı Soyadı
Arkadaşınızın E-Mail Adresi

19.5.2017 - 19 MAYIS KUTLU OLSUN...
19 Mayıs 1919 Türk ulusunun onurlu ve şerefli bir ulus olarak yaşaması için Gazi Mustafa Kemal paşanın başlattığı ulusal mücadelemizin başlangıç tarihidir. Bugün bu tarihi günü, milli hayatı sona ermiş sanılan büyük bir milletin bağımsızlığını nasıl kazandığını ve gelecekte bilim ve tekniğin en son esaslarına dayalı, millî ve çağdaş bir devletin nasıl kurulacağının düşünüldüğü ve uygulamaya geçildiği tarihtir. Gazi Mustafa Kemalin ‘’ Biz Anadolu ya ne silah ne cephane götürüyoruz. Biz İdeal ve iman götürüyoruz ‘’diyerek büyük bir irade ile mücadeleye başladığının üzerinden doksan sekiz yıl geçti.

Milli Mücadele; milli felaketlerden alınan derslerin sonucunda aziz vatanın her köşesini sulayan kanların bedeli ile ödenmiştir.Gelecek Türk Gençliğine emanet edilmiştir’’.
Geleceğimizin yegane temeli gençlerimiz ve onların alacağı çağdaş özgür eğitimdir. Özgürlüğün olduğu yerde hayal kuran gençlerimiz olsun ve o hayallerin peşinde koşan geleceğe umutla bakan gençlerimizin umutlarını köreltmeden geleceğimizi teslim edelim. Milletçe 19 Mayısı kutlayalım diyoruz.
19 Mayıs Kutlu olsun.


Yorum Ekle

YORUMLAR


325 kez görüntülenmiştir.

ÜYE GİRİŞ

Sign-In
Üyelik
Şifremi Unuttum

ÜYE BİLGİ SİSTEMİ

FOTOĞRAF ALBÜMÜ

Fakültemiz Kurucu Hocalarından Ali Ülkü Azrak ile Fakülte ziyareti
Fakültemiz Kurucu Hocalarından Ali Ülkü Azrak ile Fakülte ziyareti

SON ÜYELERİMİZ


1987-FERRUH ÇINAR

2000-TURGAY YANAR

2008-JALE KOHEN