ETKİNLİKLER

ETKİNLİKLER

Toplantı: GELENEKSEL SBF PİKNİĞİ YAPILDI !

ETKİNLİK HAKKINDA

Derneğimiz tarafından artık gelenekselleştirilen piknik organizasyonunu 12/06/2005 tarihinde gerçekl

Derneğimiz tarafından artık gelenekselleştirilen piknik organizasyonunu 12/06/2005 tarihinde gerçekleştirdik. İncirli, Taksim ve Kadıköy'de toplanan arkadaşlarımız bu noktalardan iki midibüs tarafından alınarak Kandıra'ya doğru yola çıkıldı. Neşeli geçen yaklaşık 2 saatlik yolculuktan sonra Kandıra Öğretmen Evi'ne ulaşıldı. Burada Fakülte mezunlarımızdan olan Kandıra Kaymakamımız Mehmet SARICAN tarafından karşılandık. Özel araçlarıyla gelen arkadaşlarımız ile İzmit ve çevresinden gelen arkadaşlarımızın da katılımıyla yaklaşık 70 kişilik bir grup olduk. Zevkli sohbetler eşliğinde kahvaltı yaptık.

Kahvaltı sonrası Kefken'e doğru yola çıktık. Yaklaşık 30 Km.'lik bir yol gittikten sonra Kefken Orman Kampı'na ulaştık. Bir gün öncesi fazla yağan yağmur nedeniyle yeşil alanda çimenler üzerine yerleşim planımız, zeminin ıslak ve çamur olması nedeniyle gerçekleşemese de, denize tam hakim, nefis manzaralı ağaçlar altında güzel bir alana yerleştik. Burada bir süre oturduk. Bu sırada çoktan denizin albenisine kapılan bazı arkadaşlarımız sahile koşmuştu bile. Bir süre sonra ormanda yürüyüşe çıktık.

Vahşi ormanları hatırlatan, yolun bile pek belli olmadığı alanda yürüyüş gerçekten çok keyifliydi. Ve gelinen noktada bazıları için heyecan bazıları için hayal kırıklığı vardı. Ormanlık alandan çıkmayı düşündüğümüz yer tellerle çevrilmişti. İnsan boyundan fazla üzerinden atlanamayacak tellerle. Bazı arkadaşlarımız bu kadar yolun tekrar yürünecek olmasının korkusunu hissetseler de sayın Kaymakam'ımız insiyatifi ele aldı. Bizzat kurtarma operasyonunu kendisi yönetti...

Bazı arkadaşlarımız Karadeniz'in temiz ama biraz soğuk sularında yüzmeyi tercih ettiler. Sahilde bulunan çay bahçesinde çaylar içildi ve çok tatlı sohbetler yapıldı. Sahildeki bu zevkli anlardan sonra tekrar yerleşim alanımıza dönüldü. Tabi dönmeyi geciktiren arkadaşlarımız da oldu. Masalar kaynaştı, sohbetler koyulaştı, sazlar çalındı, türküler söylendi

Araçlarımıza binerek Kerpe'ye doğru yola çıktık. Kısa bir süre sonra çok şirin bir kasaba olan Kerpe'ye ulaştık. İlk hedefimiz bir doğa harikası olan Kerpe Kayalıkları oldu. Kaylıklara tırmanıp üzerinden denize atlayan gençler grubumuz tarafından ilgiyle izlendi.

Çok güzel geçen bir günün ardından Saat 19:00'da geri dönüş için toplandık. Geri dönüş yolunda Yönetim Kurulu olarak bu organizasyonu yapan bizleri en mutlu eden olay katılan bütün arkadaşlarımızın memnuniyetini bildirmesiydi. Daha önce hiçbir organizasyonumuza katılmayan arkadaşlarımızın bundan sonra her organizasyonumuza katılacağını beyan etmesi bizler açısından gerçekten sevindiriciydi. Yaklaşık 70 kişiyle çok güzel bir gün geçirdik. Başta katılan tüm arkadaşlarımıza, organizasyonda emeği geçen herkese özelliklede Kandıra Kaymakamımız Sayın Mehmet SARICAN'a içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Paylaş :